Vyberte si ty správné pneumatiky i Vy!

Vyberte si ty správné pneumatiky i Vy!

Jaro a letní období se pomalu blíží, a s ním i výměna Vašeho pneu. Letních pneumatik máme hodně! Zaručíme Vám kvalitní pneu prověřených značek. Kompletní přezutí a nejrychlejší oprava a profesionální služby, to je ARAVER.

K dispozici jsme pro Vás na všech našich pobočkách. 

Podrobné informace Vám sdělí servisní technici. Kontakty ZDE .

Jaký je rozdíl mezi letní a zimní pneumatikou?

Oproti letním mají rozdílnou směs (materiální na výrobu), strukturou i drážkováním dezénu. Zimní gumy se používají, jakmile teploty klesny pod +7 °C. Při těchto a nižších teplotách pouze zimní směs zajistí potřebnou přilnavost. Nejméně z těchto důvodů má smysl přezouvat na zimní pneumatiky.

SMĚS

Letní pneumatiky: Směs je přizpůsobena vyšším teplotám. Díky tomu pneumatika neměkne a nedeformuje se ani na rozpáleném asfaltu. Ideálně funguje při teplotách nad 7 °C.

Zimní pneumatiky:  Směs je přizpůsobena chladným teplotám a v mrazu netvrdne. Ideálně funguje při teplotách pod 7 °C.

TVRDOST

Letní pneumatika je velmi tvrdá. Díky tomu je odolná proti poškození, má velmi vysoký kilometrový nájezd a výborné chování na suchu.

Zimní pneumatika je měkčí. Obsahuje totiž siliku, která zvyšuje přilnavost na sněhu a ledu. Někteří výrobci používají do směsi i přírodní oleje pro lepší odvádění vody.

DRÁŽKOVÁNÍ

Letní pneu:

Méně výrazné drážkování a menší prořezání dezénových bloků. Pneumatika má proto lepší styčnou plochu, což zlepšuje stabilitu a handling na suchém asfaltu.

Zimní pneu:

Výrazný vzorek a husté prořezání dezénových bloků zajišťuje perfektní záběr na sněhu. Četné drážky navíc snadno odvádí vodu a sněhovou břečku.

Zima je za dveřmi. Připravte se na ni společně s námi.

Zimní servisní prohlídka již od 299 Kč. více...

Připravte se na zimu i Vy se ŠKODA AUTO.

Poctivý zimní servis více...

Zimní servisní prohlídka vozu od 299 Kč

Atraktivní nabídka servisních služeb platí do konce roku. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail