Volkswagen zvýšil investice do budoucích technologií na 73 miliard eur

Volkswagen zvýšil investice do budoucích technologií na 73 miliard eur

Volkswagen rychlostí blesku pokračuje v procesu transformace na digitální koncern poskytující mobilitu. V rámci 69. kola cyklického plánování investuje v příštích pěti letech 73 miliard eur do elektromobility, hybridizace a digitalizace. Výdaje na věcné investice plus výzkum a vývoj budoucích technologií se tím zvýší na 50 procent z celkové částky 150 miliard eur.

Výrazně větší pozornost bude věnována klíčové oblasti digitalizace. Do poloviny desetiletí bude na digitalizaci vynaloženo 27 miliard eur.

Do elektromobility bude investováno 35 miliard eur. Na hybridizaci portfolia koncern Volkswagen počítá s dalšími 11 miliardami eur, příští roky značky Volkswagenu budou tedy ve znamení ofenzivy.

Volkswagen se jako první automobilový koncern na světě zavázal ke splnění cílů Pařížské dohody o ochraně klimatu a do roku 2050 hodlá dosáhnout klimatické neutrality projektem Way to Zero.

Koncern ve svém dlouhodobém plánu pro příštích deset let počítá s tím, že do roku 2030 uvede na trh cca 70 modelů s výhradně elektrickým pohonem. Výroba 20 z nich již byla zahájena, dalších 50 bude následovat.

Do konce desetiletí je navíc plánováno celkem 60 hybridních vozidel, z toho se více než polovina již vyrábí.

Koncern Volkswagen urychluje svou transformaci ještě vyššími investicemi.

V rámci tohoto kola cyklického plánování se u elektromobilů uvedených na trh do roku 2030 počítá s celkovým počtem 26 milionů vyrobených vozů.  V porovnání s minulým kolem plánování se investice do digitalizace vyčíslené na 27 miliard eur zvýšily vzhledem k jejich mimořádnému významu pro budoucí konkurenceschopnost koncernu na dvojnásobek. Uvedená částka zahrnuje výdaje letos úspěšně založené organizace Car.Software, která mimo jiné vyvíjí standarizovaný operační systém pro vozidla koncernových značek. Nový operační systém nalezne poprvé uplatnění v roce 2024 v projektu Artemis značky Audi. Vlastní podíl softwaru tak vzroste z 10 na 60%. Kromě toho bude v oblasti digitalizace vynaložena velká část prostředků na umělou inteligenci, autonomní jízdu a digitalizaci zásadních podnikových procesů.

V jednotlivých výrobních závodech bude pokračovat realizace strategie sdružování výroby technicky spřízněných modelů vícero značek. Spolu s nárustem efektivity výroby se tím zvýší synergie mezi značkami.

Také závod Emden značky Volkswagen rychle pokračuje v procesu transformace. Kromě modelu ID.4 bude od roku 2023 vyjíždět z jeho bran také čtyřdveřový elektromobil Volkswagen Aero. Současně se z Emdenu přestěhuje výroba modelu Passat, který bude od roku 2023 vznikat v bratislavském závodě na Slovensku - společně s rodinou modelů ŠKODA SUPERB.

Volkswagen přichází s novým E-shopem

Doručení do 3 dnů, platba kartou a bezplatné vrácení do 14 dnů více...

CUPRA představuje Tavascan Extreme E Concept

Reinterpretaci závodního vozu e-CUPRA ABT XE1 více...

Volkswagen spouští novou platformu zaměřenou na budoucnost mobility

Rychlejší a intuitivnější přístup k informacím na všech zařízeních více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail