Volkswagen zveřejnil první pohled na design projektu Trinity

Volkswagen zveřejnil první pohled na design projektu Trinity

Projekt Trinity to je revoluční výroba sedanu s dlouhým dojezdem a extrémně rychlým nabíjením. Název projektu Trinity je odvozen z latinského slova "trinitas" s významem "trojjedinost". Trinity totiž ztělesňuje tři témata zásadního významu: nově vyvinutou elektronickou platformu s nejmodernějším softwarem, nabídku se zjednodušenou strukturou a síťově propojenou, inteligentní výrobu v hlavním závodě Wolfsburg.

"Trinity bude vrcholem strategie ACCELERATE, prestižním projektem, naším softwarovým automobilem snů," říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen.

Projekt nabízí nová měřítka v oblastech dojezdu, rychlosti nabíjení a digitalizace. Závod Wolfsburg se po zahájení výroby sériové verze stane výkladní skříní inovativních, síťově propojených výrobních procesů.

Trinity umožní autonomní jízdu širokému okruhu lidí, protože bude vozem mainstreamového segmentu. Při plánovaném spuštění výroby v roce 2026 dosáhne Trinity již úrovně autonomní jízdy 2+ a technicky bude tento model připraven na úroveň 4. Trinity si zakládá především na tom, aby lidem ušetřil čas strávený na silnicích.

Budoucí modely, jakým je Trinity, budou vyráběny ve výrazně menších počtech variant. Hardware se tím dalekosáhle sjednotí. Automobily pak budou mít prakticky všechno ve své výbavě a zákazník si bude moci kdykoli aktivovat požadované funkce prostřednictvím digitálního ekosystému vozu.

Na scénu přijíždí nový SEAT Ibiza

Svěžím designem nový model přináší ještě více vzrušujících zážitků. více...

Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award

Model SUV CUPRA Formentor obdržel ocenění v kategorii Produktový design. více...

SEAT dodává modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem

SEAT v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail