VOLKSWAGEN zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

VOLKSWAGEN zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

Koncernová značka VOLKSWAGEN potvrdila v loňském roce pozici nejprodávanější dovážené značky na českém trhu s osobními automobily. S 16 767 registracemi se ve statistikách Svazu dovozců automobilů umístil na celkovém druhém místě za domácí značkou ŠKODA. Největší oblibě se u českých zákazníků těší nový Golf, následovaný modely Tiguan, Passat, Touran a Polo. Své příznivce si již našel také revoluční elektromobil ID.3, který po svém uvedení na český trh na konci září dosáhl do konce roku pozorohudných 101 registrací. Největším meziročním růstem se může pochlubit SUV T-Cross.

Přestože byl rok 2020 těžce poznamenán opatřeními proti šíření onemocnění Covid-19, dosáhl VOLKSWAGEN na českém trhu řady úspěchů. Na vrcholu se drží také revoluční ID.3, tento model poprvé nabídl zákazníkům elektromobilitu bez jakýchkoliv kompromisů. Také osmá generace modelu Golf navazuje na úspěchy svých předchůdců i na českém trhu. Golf okamžitě navázal na úspěchy svých předchůdců a s 3 942 registracemi zaujal postavení nejprodávanějšího modelu v portfolia značky VOLKSWAGEN.

Do pětice nejprodávanějších modelů VOLKSWAGEN v České republice v roce 2020 patří kromě Golfu také SUV Tiguan s 2 616 vozy, Passat s 2 226 vozy, rodinné MPV Touran s 1 556 vozy a malé Polo s 1008 registracemi.

 

Značka VOLKSWAGEN osobní vozy splnila evropské cíle pro rok 2020 v oblasti emisí

Koncernová značka Volkswagen investuje v letech 2020 až 2024 více než 11 miliard euro do elektromobility. více...

Značka VOLKSWAGEN zdvojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektromobilů

Volkswagen dodal v loňském roce zákazníkům na celém světě 5,328 milionu vozidel se všemi nabízenými druhy pohonu. více...

CUPRA Formentor se probojoval do ankety Car of the Year 2021

První model CUPRA Formentor je mezi sedmi finalisty. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail