Volkswagen zahájil prodej nových sportovních modelů Arteon R a Arteon Shooting Brake R

Volkswagen zahájil prodej nových sportovních modelů Arteon R a Arteon Shooting Brake R

Avantgardní modely Arteon a Arteon Shooting Brake jsou sportovní a cestovní automobily pro náročné podnikatele a manažery. Volkswagen nyní zahajuje předprodej vrcholných verzí modelové řady, která byla na podzim 2020 významně rozšířena a modernizována. Modely Arteon R a Arteon Shooting Brake R pohání výkonný a hospodárný přeplňovaný čtyřválec TSI. Nejvyšší výkon 235 kW (320 k) přenáší na vozovku nový pohon všech kol 4MOTION se sytémem R-Performance Torque Vectoring. Verze se splývavou zádí ve stylu kupé stojí v České republice 1 536 900 Kč, Shooting Brake jako nová dynamická interpretace kombi Variant začíná na ceně 1 561 900 Kč.

Technickým srdcem vlajkových lodí řady Arteon, koncipovaných společností Volkswagen R, je EA888 evo4 - nejnovější evoluční stupeň technicky vyspělého přeplňovaného motoru. Čtvrtá generace agilní jednotky TSI kombinuje výkonovou charakteristiku sportovního motoru s hospodárností velmi moderního agregátu se sníženým zdvihovým objemem a menším počtem válců.

TSI o výkonu 320 k umožňuje suverénní jízdní výkony. Obě verze modelu Arteon R zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. Další akceleraci ukončí při 250 km/h elektronický omezovač.  Pro oba sportovní modely Volkswagen si však můžete objednat na přání paket R-Performance bez omezovače nejvyšší rychlosti, která se v tomto případě zvýší na 270 km/h.

Nevšední zážitky z obou vozů kategorie gran turismo definuje především mimořádně vysoký točivý moment. Trvale dostupná hnací síla přitom ideálně doplňuje další vlastnosti, které umožňují cestování na dlouhé vzdálenosti ve velkém stylu. Oba Volkswageny současně nabízejíí mimořádnou mířu ryzí jízdní dynamiky díky novému pohonu všech kol a nově nastavenému podvozku se sériově dodávanými elektronicky řízenými tlumiči.

Arteon R a Arteon Shooting Brake R jsou naprosto typickými modely "R" s dalekosáhle individualizovaným designem a exkluzivní výbavou. Interiér navíc zušlechťuje čalounění sedadel černou tkaninou ArtVelours s logem "R" na opěradlech vpředu a sportovní multifunkční volant "R" s velkými páčkami pro manuálníí řazení DSG.

 

Na scénu přijíždí nový SEAT Ibiza

Svěžím designem nový model přináší ještě více vzrušujících zážitků. více...

Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award

Model SUV CUPRA Formentor obdržel ocenění v kategorii Produktový design. více...

SEAT dodává modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem

SEAT v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail