Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI "Clubsport 45"

Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI

Od roku 1976 nabízený Golf GTI slaví 45. narozeniny a stal se nejúspěšnějším kompaktním sportovním vozem na světě. Místo plánovaných 5000 exemplářů bylo dodnes vyrobeno výrazně více než 2,3 milionu těchto vozů. Volkswagen nyní slaví 45. narozeniny ikony jubilejním modelem Golf GTI "Clubsport 45"exkluzivní edicí modelu Golf GTI "Clubsport" o výkonu 221 kW/300 k. "Clubsport 45" je díky své rozsáhlé individualizované výbavě sběratelským kouskem již jako nový vůz. Jeho předprodej začne v prvních evropských zemích 1. března.

Již "normální" Golf GTI "Clubsport" se od "klasického" modelu Golf GTI technicky odlišuje přeplňovaným motorem TSI, který je o 55 k výkonnější. Mezi vnější znaky verze "Clubsport" patří mimo jiné větší otvory pro přívod vzduchu, střešní spoiler se speciálním vedením proudícího vzduchu (vyšší přítlak) a specifická sportovní výfuková soustava.

Volkswagen jde však u nové edice "Clubsport 45" ještě o krok dál, což je patrné na její individualizované výbavě. Mimořádně markantní je černě lakovaná střecha s černým střešním spoilerem, která je vzpomínkou na černý rámeček zadního okna prvníího modelu Golf GTI. Součástí sériové výbavy je také exkluzivně pro Golf GTI "Clubsport 45" nabízený "Paket Race" zahrnující lesklá černá 19" kola z lehké slitiny typu "Scottsdale", s úzkým lakovaným pruhem na okraji ráfku v odstínu "červená Tornado". Dynamický vzhled umocňují nápisy na bočních prazích a číslo "45" doplňující nápis na zadním výklopném víku. "Clubsport 45" je navíc sériově vybaven "světlomety IQ. Light - Matrix LED" s červenou ozdobnou lištou, která je typická pro všechny verze modelu GTI.

Mezi další zušlechťující prvky patří nápisy GTI na opěradlech vrcholné verze sportovních sedadel vpředu.

Volkswagen píše novým modelem Golf GTI "Clubsport 45" další kapitolu v historii vysokovýkonných verzí modelu GTI. První Golf GTI "Clubsport" byl uveden na trh v roce 2016 u příležitosti 40. výročí kultovního sportovního vozu.

Na scénu přijíždí nový SEAT Ibiza

Svěžím designem nový model přináší ještě více vzrušujících zážitků. více...

Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award

Model SUV CUPRA Formentor obdržel ocenění v kategorii Produktový design. více...

SEAT dodává modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem

SEAT v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail