Tiguan

Tiguan

Život bez hranic.

Zanechá dojem. A nejenom na první pohled. Onroad, offroad a online - Tiguan Vám v každém terénu otevírá spoustu možností. Díky moderním technologiím a suverénním jízdním vlastnostem Vám pomáhá ve všem, čeho chcete dosáhnout. At' už se jedná o dynamickou eleganci, jakou představuje linie výbavy Highline nebo o ještě sportovnější výbavu R-Line, nový Tiguan v sobě skrývá vše, co prozrazuje již první dojem.

Pokračuje v cestě. V každém směru.

Výrazný design vozu Tiguan napovídá, čeho je tento automobil schopen. Volitelný paket „Offroad“ dále podtrhuje jeho vzhled i funkční vlastnosti. A ať Vás Vaše cesty zavedou kamkoli, motory s velkým kroutícím momentem a pohon všech kol 4MOTION s různými jízdními profily přinášejí nejvyšší možnou kontrolu i maximální radost z jízdy. Zvenku i zevnitř je vše jiné, a přesto důvěrně známé. Ústředním prvkem ergonomického interiéru je středová konzola, která je lehce skloněna směrem k řidiči. Jejím prostřednictvím lze intuitivně ovládat mnoho funkcí nového vozu Tiguan.

Infotainment

K ničemu nejste vázaní. A přesto jste se všemi ve spojení. Celá řada mobilních služeb online zajistí, abyste se na svých cestách mohli cítit stejně dobře jako doma. Služby pod souhrnným označením „Car-Net" Vám zjednoduší každodenní život a učiní ho komfortnější a zajímavější. Pomocí volitelného rozhraní navíc můžete využívat i vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu, které lze ovládat prostřednictvím dotykového displeje systému infotainment. Ať už jedete v džungli velkoměsta nebo daleko od ní, díky službám Car-Net Guide & Inform budete mít vždy ty správné informace. S jejich pomocí najdete zajímavé cíle ve Vašem okolí, nejbližší parkovací místa nebo čerpací stanici. Kromě toho získáte také nejaktuálnější dopravní informace s nabídkou možností, jak se vyhnout potenciálním dopravním komplikacím, nebo aktuální zprávy přímo z internetu. Díky softwarovému rozhraní App-Connect můžete prostřednictvím displeje na středovém panelu i v průběhu jízdy pohodlně ovládat nejdůležitější funkce Vašeho chytrého mobilního telefonu, jako jsou zprávy nebo hudba.

Nabízí spoustu místa. A mnohem více možností. 

Ať už jsou to cíle, ke kterým žádné cesty nevedou, transport sportovního vybavení nebo velký nákup, nový Tiguan je na to připraven. Pohon všech kol 4MOTION Active Control lze pomocí různých jízdních profilů přizpůsobit každému terénu i aktuálnímu počasí. Stejně pružně a snadno je možné Vašim nárokům přizpůsobit i variabilní koncepci interiéru. A díky funkci „Easy Open" můžete u Vašeho nového vozu Tiguan také velmi komfortně otevřít dveře zavazadlového prostoru a to i v případě, že máte obě ruce plné. Vybavený inteligentními technologiemi a asistenčními systémy nový Tiguan poskytuje zejména v nepřehledných nebo kritických jízdních situacích uklidňující a suverénní pocit. Kromě toho, že na sebe přitahuje pohledy, také vidí všude. Prostorový kamerový systém „Area View" v novém voze Tiguan snímá v rámci zorného pole systému kamer až 12 pohledů do okolí vozu a přenáší je do kabiny. Řidič má tak téměř v každé jízdní situací“ zajištěnu optimální podporu. 

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"

Tiguan bez problémů utáhne přívěs nebo karavan až do hmotnosti 2,5 tuny. Při couvání a manévrování s přívěsem Vám pak pomáhá systém „Trailer Assist“. V novém voze Tiguan stačí pouze zadat požadovaný směr a „Trailer Assist" spolehlivé zajede s přívěsem na určené místo. Na Vás zbývá pouze ovládání pedálů plynu a brzdy a sledování průběhu celého procesu. Hmotnost přívěsu může být v závislosti na kombinaci motoru a převodovky a také na výbavě vozu od 1 800 kg do 2 500 kg.

Informační materiály modelu TIGUAN a ceníky naleznete ZDE