ŠKODA AUTO zahájila předprodej elektrického SUV ENYAQ iV

ŠKODA AUTO zahájila předprodej elektrického SUV ENYAQ iV

Nové elektrické SUV značky ŠKODA si můžete již nyní objednat v předprodeji.  ŠKODA ENYAQ iV nabízí ojedinělou standardní výbavu, v níž nechybí prvky jako rozpoznání únavy řidiče, asistent udržování jízdního pruhu, rozpoznání dopravních značek, volba jzdních režimů či rozpoznání rukou na volantu. O pohodlí uvnitř vozu se starají automatická třízónová klimatizace, vyhřívaný volant nebo vyhřívaná přední sedadla. Interirét LOFT je čalouněn látkou a umělou kůží a doplněn hliníkovým broušeným dekorem. Komfortní přední sedadla jsou všestranně nastavitelná včetně bederní opěrky. Pro snadné parkování i v nepřehledných místech jsou součástí základní výbavy parkovací senzory vpředu i vzadu a také zadní parkovací kamera. V základní ceně 1 059 900 Kč jsou rovněž 19pálcová litá kola Proteus, LED přední světlomety, bezklíčový přístup KESSY, řada prvků Simply Clever a mnoho dalšího.

Na Vaše přání se dá výbava rozšířit. Lze získat například elektricky ovládané víko zavazadelníku s virtuálním pedálem (Komfort Paket), vyhřívání čelního skla i zadních sedadel (Klima Paket) nebo další asistenty v balíčku Asistovaná jízda 2.0. Kromě základního provedení interiéru LOFT si můžete zvolit z dalších 4 - LODGE (čalounění látkou a přírodní vlnou se stříbrným dekorem), LOUNGE ( čalounění kůží a umělým semišem se šedým dekorem), SUITE (čalounění černou kůží s černým dekorem) a ecoSUITE (čalounění hnědou kůží s černým dekorem).

ENYAQ iV představuje zcela novou koncepci pohonu, byť se svým způsobem vrací do historie značky. Stejně jako dřívější vozy ŠKODA dostalo i nové elektrické SUV pohon zadních kol. U základní ENYAQ iV má lithium-iontová baterie celkovou kapacitu 62 kWh. Elektromotor umístěný na zadní nápravě disponuje výkonem 132 kW a maximálním točivým momentem 310 Nm. S ním dokáže český elektromobil zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,9 s a dosáhne největší rychlosti 160 km/h. Dojezd na jedno nabití činí až 390 km, přičemž kombinovaná spotřeba se pohybuje v rozmezí 14,6 až 16,4 kWh/100 km.

Na českém trhu byl již dříve zahájen předprodej výkonnější varianty iV 80, jejíž doporučená prodejní cena byla stanovena na 1 189 900 Kč. Modelová řada ENYAQ iV se v budoucnosti rozroste o další 2 varianty. Obě budou mít navíc druhý elektromotor umístěný na přední nápravě, díky tomu nabídnou pohon všech kol a dojezd až 460 km na jedno nabití.

Podrobné informace Vám sdělí také náš prodejní tým ve Starém Městě.

Radek Hrabinec

Vedoucí prodeje nových vozů ŠKODA a specialista ŠKODA Handy

 
Patrik Hasa

 

 

 

Volkswagen přichází s novým E-shopem

Doručení do 3 dnů, platba kartou a bezplatné vrácení do 14 dnů více...

CUPRA představuje Tavascan Extreme E Concept

Reinterpretaci závodního vozu e-CUPRA ABT XE1 více...

Volkswagen spouští novou platformu zaměřenou na budoucnost mobility

Rychlejší a intuitivnější přístup k informacím na všech zařízeních více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail