Sedmdesátiletá historie značky SEAT

Sedmdesátiletá historie značky SEAT

Historie úspěchů, výzev a nepřetržité transformace : od výrobce automobilů k velké, trvale udržitelné, inovativní a technologické společnosti. SEAT má 15 000 zaměstnanců a je největším průmyslovým investorem do výzkumu a vývoje ve Španělsku. SEAT hledí vzpřímeně do budoucnosti utvářené digitalizací, novou městskou mobilitou a elektrifikací.

"SEAT ve své 70leté historii stále znovu prokazoval svou schopnost vydávat se novými směry a úspěšně překonávat přicházející výzvy. SEAT se díky své transformační síle vyvinul z výrobce automobilů v důvěryhodnou technologickou a průmyslovou společnost“, to jsou slova předsedy představenstva SEAT Carstena Isensee.

Společnost, která postavila Španělsko na kola a demokratizovala mobilitu, byla založena 9. května 1950. Od tohoto okamžiku až do sobotního 70. výročí zažila společnost SEAT hlubokou transformaci a v nečekaných situacích vždy přinášela nová řešení. Společnost se na této cestě plné výzev stala tím, čím je dnes. Je jedinou společností ve Španělsku, která navrhuje design, konstruuje, vyvíjí, vyrábí a prodává automobily. Je největším průmyslovým investorem do výzkumu a vývoje ve Španělsku, na jehož HDP se podílí 1 %. SEAT vyváží 80 % vyrobených vozidel. Společnost s výbornými hospodářskými výsledky je součástí koncernu Volkswagen, předního globálního výrobce automobilů. SEAT roste, a i nadále nabízí nejlepší řešení pro mobilitu, která usnadňuje lidem život.

Z Barcelony do světa

SEAT otevřel brány výrobního závodu Zona Franca v roce 1953. V té době vyráběl pět vozů SEAT 1400 denně. Po 40 letech produkce ikonických modelů, které se zapsaly do historie značky a mezi něž patří například SEAT 600 nebo SEAT 127, se společnost rozhodla vybudovat nový, větší a modernější výrobní závod. V roce 1993 tak došlo k převedení výroby z Barcelony do Martorellu. Tento výrobní závod, vybudovaný počáteční investicí 244,5 miliardy peset (1,47 miliardy eur), byl slavnostně otevřen u příležitosti představení druhé generace modelu SEAT Ibiza a nového modelu SEAT Cordoba. V Martorellu vznikalo 1500 vozů Ibiza a Cordoba denně.

Akční nabídka od SEAT FINANCIAL SERVICES

SEAT Plus, SEAT Plus zimní kola, SEAT Nízký úrok, SEAT Extra, SEAT All Inclusive, OLIN 1-9 SEAT, Navýšená motivace Grand Prix - soutěž pro prodejce více...

Aktuální opatření

Informace ohledně aktuálního opatření COVID-19 více...

Tiguan Allspace se slevou až 250 tis.

Právě teď máte možnost si udělat opravdovou SUV radost. Nadupané skladové vozy Volkswagen Tiguan Allspace jsou nyní k dostání se slevou až 250 000 Kč. více...