SEAT zahájil ve Španělsku výstavbu akumulátorové laboratoře

SEAT zahájil ve Španělsku výstavbu akumulátorové laboratoře

Komplex s výkonem 1,3 MW umožní na 1500 m2 testovat vozidla a jejich akumulátorové moduly a články. SEAT se díky budoucímu centru stane etanolem ve vývoji řešení pro elektromobilitu a náklady spojené s investicí vyjdou na více než 7 milionů eur.  Jednat se bude o stavbu pro napájení elektrických pohonů s označením TCE (Test Center Energy). Nová laboratoř pro testování autmobilových akumulátorů vyroste v areálu výrobního záývodu SEAT v Martorellu. Nové centrum bude vyvíjet a testovat různé systémy pro napájení elektrických a hybridních vozidel. Tento komplex bude ve Španělsku jedinečnou a průkopnickou akumulátorovou laboratoří. Výstavba TCE je součástí nedávno zveřejněného investičního plánu ve výši 5 miliard eur.

Nová budova bude dokončena v dubnu 2021 a na ploše 1500 metrů čtverečních nabídne různé zkušební komory pro testování akumulátorových článků a modulů s lithium-iontovou technologií, sad akumulátorů se středním i vysokým napětím, jakož i různých nabíječek používaných pro kompletní produktovou řadu elektrifikovaných vozidel.

V centru navíc vznikne také dílna se specifickým vybavením pro realizaci testů elektrifikovaných vozidel, a to až šesti vozů současně. Tento prostor se bude využívat pro různé testy výkonnosti napájecího systému. Nové centrum TCE doplní laboratoř pro sady akumulátorů s nízkým, středním a vysokým napětím, kterou společnost vybudovala v roce 2010.

Ve VOLKSWAGENU se slaví! Tichý revolucionář, model K70 slaví padesátiny.

Průkopník s progresivním designem více...

ŠKODA AUTO zahájila předprodej elektrického SUV ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ iV nabízí ojedinělou standardní výbavu. více...

Dvě nové verze modelu modelu TOUAREG jsou tady!

Volkswagen činí další krok na své cestě k nulovým emisím více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!