SEAT uvede v roce 2025 na trh městský elektromobil

SEAT uvede v roce 2025 na trh městský elektromobil

Společnost SEAT S.A. oznámila, že v roce 2025 uvede na trh městský elektromobil. SEAT s tímto vozem vstoupí do segmentu s cenovým rozsahem od 20 000 do 25 000 eur, který je zásadní pro zajištění cenové dostupnosti elektromobility pro širokou veřejnost i pro splnění cílů Zelené dohody. Španělská společnost představila na své Výroční tiskové konferenci 2021 ambiciózní plán s označením "Future Fast Forward", který povede k elektrifikaci automobilového půrmyslu ve Španělsku. Klíčovou součástí tohoto plánu je výroba městských elektromobilů ve Španělsku od roku 2025. Ambicí společností je vyrábět elektromobily v Martorellu.

SEAT S.A. hodlá nejen vyrábět elektromobily, ale také vést vývoj celého projektu v rámci koncernu Volkswagen. V plánu je transformace technického centra, které je jediným svého druhu v jižní Evropě. Jedná se o zásadní výzkumné a vývojové středisko v tomto regionu.

Městský elektromobil je obrovským projektem z hlediska potencionálního objemu výroby. Jedná se o důležitý milník na cestě k trvalé udržitelnosti a v boji proti změně klimatu. Cílem je stát se motorem transformace španělského automobilového průmyslu.

Na scénu přijíždí nový SEAT Ibiza

Svěžím designem nový model přináší ještě více vzrušujících zážitků. více...

Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award

Model SUV CUPRA Formentor obdržel ocenění v kategorii Produktový design. více...

SEAT dodává modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem

SEAT v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail