SEAT obdržel výborné hodnocení v testech bezpečnosti

SEAT obdržel výborné hodnocení v testech bezpečnosti

Nový model SEAT Leon byl jeden z prvních vozů, které absolvovaly testy podle nových, přísnějších měřítek. Organizace Euro NCAP testovala SEAT Leon ve verzích poháněných výhradně spalovacími motory i varianty s externě nabíjitelným hybridním pohonem.

Pětihvězdičkové hodnocení je pro SEAT dalším potvrzením úsilí značky o vývoj nejbezpečnějších vozidel s využitím nejmodernějších technologií.

Organizace Euro NCAP používá od roku 2020 ještě přísnější zkušební metodiku. Klíčovou změnou v testech Euro NCAP pro rok 2020 je zavedení čelního nárazu jedoucího vozu do pohybující se bariéry, který nahradil náraz do deformovatelné bariéry s mírným přesazením. Tento test pomáhá organizaci lépe hodnotit ochranu cestujících uvnitř vozu a účinnost přední deformační zóny. Vylepšené boční nárazy zahrnují změny rychlosti a hmotnosti při bočním bariérovém testu, čímž se zvýšila jeho náročnost. Euro NCAP navíc poprvé zkoumá při bočním nárazu také ochranu spolujezdce vpředu, přičemž se zaměřuje na potencionální kontakt mezi ním a řidičem.

Euro NCAP klade důraz také na nejnovější generaci systémů pro prevenci nehod a asistenčních systémů. Pro hodnocení technologie AEB (autonomní nouzové brzdění) se používají nové simulace dopravních situací včetně rizika kolize při couvání a otáčení na křižovatce. Součástí hodnocení bezpečnostních systémů je také testování systémů sledování pozornosti řidiče, které detekují únavu a rozptýlení pozornosti řidiče.

Jak uvedl Dr Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT : "Jsme extrémně hrdí, že nový SEAT Leon dosáhl v různých variantách - jako pětidveřový htachback i rodinné kombi Sportstourer se spalovacími motory i pohonem PHEV - nejvyššího hodnocení v testech Euro NCAP, a to díky vynikajícím výsledkům dokonce i v neuvěřitelně náročných bezpečnostních testech, které byly pro rok 2020 pozměněny."

SEAT Leon dokáže předvídat jízdní situace dosud nevídaným způsobem, protože je vybaven řadou nejmodernějších bezpečnostních systémů s přístupem k datům z mnoha senzorů, ale ještě důležitější je jeho schopnost přizpůsobovat se jejich změnám.

Nový model dosáhl vynikajících výsledků ve všech oblastech: ochrana dospělých cestujících 92%, ochrana dětí 88%, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 71% a bezpečnostní asistenční systémy 80%.

 

 

Volkswagen přichází s novým E-shopem

Doručení do 3 dnů, platba kartou a bezplatné vrácení do 14 dnů více...

CUPRA představuje Tavascan Extreme E Concept

Reinterpretaci závodního vozu e-CUPRA ABT XE1 více...

Volkswagen spouští novou platformu zaměřenou na budoucnost mobility

Rychlejší a intuitivnější přístup k informacím na všech zařízeních více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail