SEAT Leon a Tarraco e-HYBRID se poprvé vydávají společně do barcelonských ulic

SEAT Leon a Tarraco e-HYBRID se poprvé vydávají společně do barcelonských ulic

Hybridní vozy již patří mezi nejoblíbenější automobily u řidičů na celém světě. V roce 2020 bylo v Evropě prodáno 619 129 hybridních vozů s možností vnějšího nabíjení, což znamená meziroční nárust o 210%. Tarraco e-HYBRID následuje model Leon e-HYBRID v rámci elektrické ofenzivy značky SEAT, a oba modely se poprvé vydávají na společnou jízdu barcelonskými ulicemi.

SEAT Leon e-HYBRID se začal prodávat před pouhými několika měsíci. Nyní následuje SEAT Tarraco e-HYBRID jako první SUV značky SEAT s označením "ZERO emission" (NULOVÉ emise).

Kombinave elektromotoru a spalovacího motoru poskytuje mimořádné výhody z hlediska jídzní dynamiky a hospodárnosti. Značně tak pomůže urychlit příchod ekologičtější budoucnosti.

Oba modely nabízejí různé systémy pohonu v závislosti na potřebách uživatele. Vůz s nabitou sadou akumulátorů se rozjíždí v režimu výhradně elektrického pohonu. Hybridní pohon se aktivuje, jakmile stav nabití akumulátoru klesne pod určitou úroveň nebo rychlost jízdy přesáhne 140 km/h. Díky různým režimům hybridního  systému má řidič pod kontrolou stav nabití akumulátorové baterie. Zásobu energie může zvýšit pomocí hybridního režimu s rekuperací kinetické energie. Nebo může použít funkci e-Mode, která zvýší hospodárnost provozu.

SEAT Leon e-HYBRID ujede na jedno nabití sady akumulátorů až 64 km v režimu výhradně elektrického pohonu.

SEAT Tarraco má dojezd až 49 km.

SEAT Leon dokáže překonávat delší vzdálenosti v režimu výhradně elektrického pohonu díky použití nejvyspělejší technologie elektromotoru a akumulátorů.

CUPRA Formentor si odnáší 5hvězdičkové hodnocení z testů bezpečnosti Euro NCAP

Exkluzivní CUV bylo organizací Euro NCAP testováno podle aktuálních, přísnějších kritérií a dosáhlo nejvyššího hodnocení více...

Konektivita modelu ŠKODA ENYAQ iV

více...

Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI "Clubsport 45"

Základem exkluzivního modelu je verze "Clubsport" o výkonu 300 k. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail