Potvrzeno, nová Škoda Octavia se začne odhalovat příští rok

Potvrzeno, nová Škoda Octavia se začne odhalovat příští rok

NovouOctavii Škoda představí v roce 2019, dalšími novinkami pro Evropu mají být v příštím roce kromě elektrického Citiga také plug-in hybridní verze Superbu a zcela nový malý crossover, ten se představí pravděpodobně jako první.

Octavii představí Škoda podle Strubeho v obou karosářských verzích: liftback i kombi. Dokonce se objevily spekulace, že by kombíkové provedení mělo dorazit jako první. Podle zdroje iDNES.cz z automobilky bude odhalování čtvrté generace nejdůležitějšího modelu značky postupné, v plné parádě by se auto mělo představit až těsně před koncem příštího roku. Uvedení na trh se tedy dá očekávat až v roce 2020.

 

Nová generace Octavie bude stát na inovovaném provedení modulární platformy MQB, kterou využívá i aktuální model. Nová generace má dostat mild-hybridní technologii, ve které 48voltový systém pomáhá spalovacímu motoru.

Už se také mluví o nové generaci Octavie RS. Ta by podle prohlášení Strubeho pro britský magazín Autocar mohla v benzinovém provedení dostat hybridní techniku. Zachována má být také turbodieselová verze.

Základním motorem Octavie mají zůstat litrové tříválce, těžištěm benzinové nabídky budou motory 1,5 TSI a v nabídce má zůstat také dvoulitr. Žádané turboidiesely zůstanou u zavedených objemů 1,6 a 2 litry.

Spekuluje se také o klasické hybridní verzi v provedení plug-in, tedy s možností dobíjení trakční baterie ze zásuvky. Pravděpodobné je také nasazení hybridního pohonu, ve kterém je benzinový čtyřválec 1,5 TSI upraven na spalování zemního plynu. Tuto technologii by měla dostat také další novinka, jejíž premiéra je naplánovaná na příští rok - malé SUV, jehož vzhled předznamenal letos na jaře koncept Vision X.

V roce 2019 se představí také první elektrifikované modely Škody. Malé Citigo do zásuvky má dostat jméno Citigo-e, zatím ovšem není jasné, zda ve finální verzi jména zůstane pomlčka.  Elektrické Citigo má mít dojezd kolem 300 km.

Až se začne na konci příštího roku prodávat elektrická verze škodováckého minivozu, neměla by její cena včetně DPH přesáhnout hranici půl milionu korun. Tím by se stalo vůbec nejlevnějším plnohodnotným elektromobilem na českém trhu.

Hybridizované provedení Superbu pak představí také facelift této vlajkové lodi české značky.

Škoda investuje v příštích pěti letech do alternativních pohonů a nových služebmobility zhruba dvě miliardy eur, tedy přes 50 miliard korun. Jde o nejrozsáhlejší investiční program Škody.

V roce 2025 chce mít deset modelů na elektrický pohon, z toho šest čistých elektromobilů.

Zdroj: https://auto.idnes.cz/

Čtvrtá generace modelu OCTAVIA se rozrůstá

Octavia je nejprodávanějším vozem na českém trhu více...

Cestou k elektromobilitě s novým ID.3

Nyní i v ARAVERU více...

Světová premiéra nových modelů Golf Variant a Golf Altrack

Je tu nový Golf Variant, současně debutuje nový Golf Alltrack více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!