Poprvé za volantem modelu CUPRA Formentor

Poprvé za volantem modelu CUPRA Formentor

Pět jízdních režimů umožní spolu s anatomickými sedadly intenzivní zážitky z jízdy. CUPRA Formentor se zanedlouho objeví i na českých silnicích.

CUPRA Formentor Launch Edition s výkonem 310 k se jeví jako robustní SUV se sportovními prvky, jak popsal Jordi Gené, který přispěl svými zkušenostmi k vývoji sériově vyráběného modelu při jeho testování na závodních okruzích. Za volant zkušební jízdy usedl šéf výzkumu a vývoje Dr Werner Tietz: " Před rozjezdem je velmi důležité si nastavit zážitky, jaké chcete mít ". Formentor je vybaven pěti různými jízdními režimy. "Chtěli jsme, aby měl řidič stejný pocit jako v kompatním voze. Proto jsme vytvořili pět jízdních režimů s různými charakteristikami progresivního řízení a adaptivního podvozku", říká technická ředitelka značky CUPRA Marta Almuniová.

"Jeden volant, několik funkcí. K režimu CUPRA je rychlý a snadný přístup přímo na volantu. Jakmile řidič uchopí jeho věnec, bude mít všechno pod kontrolou. Na volantu nalezne dokonce i tlačítko pro spuštění motoru. Jízda je velmi sportovní a bezpečná, protože nemusíte téměř vůbec pouštět volant z rukou. Je tu méně příležitostí k rozptylování, což vede také k maximálnímu požitku z jízdy", vysvětluje Tiez.

Co se týká interiéru, jak uvedl Dr. Werner Tietz, sedadlům věnovali mimořádnou pozornost. Byla prvním krokem ve snaze přenést emoce závodního vozu do sériově vyráběného vozidla. Další věcí, na které pánové hodně zapracovali, bylo nastavení podvozku, odpružení řízení a motoru. Vůz se díky tomu vyznačuje precizností v zatáčkách a reakcemi na pohyby pedálu plynu.

Video ZDE: CUPRA Formentor

 

Ve VOLKSWAGENU se slaví! Tichý revolucionář, model K70 slaví padesátiny.

Průkopník s progresivním designem více...

ŠKODA AUTO zahájila předprodej elektrického SUV ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ iV nabízí ojedinělou standardní výbavu. více...

Dvě nové verze modelu modelu TOUAREG jsou tady!

Volkswagen činí další krok na své cestě k nulovým emisím více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!