Od kostek ledu ke klimatizaci Climatronic

Od kostek ledu ke klimatizaci Climatronic

Trojúhelníková okénka byla inovativním řešením v 50. letech. SEAT 132 byl prvním modelem značky dodávaných s klimatizací přímo z výroby. Klimatizace Climatronic v novém modelu Leon nepřetržitě udržuje teplotu, nastavenou ve 3 zónách prostoru pro cestující, prostřednictvím mnoha senzorů. SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnující návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů.

 

První chladící soustava se v konstrukci automobilu objevila již v roce 1884, nebyla však určena pro cestující. Tento první vynález zabraňoval ledem přehřátí motoru. Až o polovinu století později se začalo uvažovat o komfortu cestujících. V současných automobilech, jakým je nový SEAT Leon, zajišťuje třízónová klimatizace Climatronic udržování nastavené teploty pro řidiče. SEAT 1400 z roku 1953 měl dvě trojúhelníková okénka, jejichž specifické tvary přiváděly proudící vzduch především k dlaním a pažím řidiče a spolujezdce vpředu.  Klimatizace se stala opravdovým hitem od té doby, co se na tyto systémy zaměřila jako první výrobce společnost Nash Kelvinator a dodávala je mnoha automobilovým značkám.

SEAT 132 z roku 1973 byl prvním vozem SEAT, který mohl být na přání zákazníka vybaven klimatizací přímo z výroby. Vůz navíc disponoval slunečními clonami s jedinečným designem. Poté na řadu přišla druhá generace modelu SEAT Ibiza. Chladný vzduch s mnoha nastaveními. Modelová řada Ibiza z roku 1993 byla k dispozici s mnohem vyspělejším klimatizačním systémem, který chladil méně nebo více především v závislosti na rychlosti ventilátoru, kterou si mohl uživatel nastavit.

U klimatizace Climatronic v novém modelu Leon si může svou vlastní komfortní teplotu, kterou se doporučuje 22 °C, nastavit nejen řidič, ale také spolucestující vpředu i vzadu. 

A jaká je budoucnost? Tým, který ve společnosti SEAT vyvíjí automatické klimatizace, se zabývá především hospodárností a úsporami energie, kvalitou vzduchu a možnostmi individualizace, Za několik let bude možné vložit do systému profil s nejrůznějšími daty uživatele, od tělesné výšky a hmotnosti přes oblečení až po metabolismus  a obvyklé zvyky. 

Nový model značky CUPRA el-Born s podmanivým vnějším designem

Značka CUPRA potvrdila dnes na tiskové konferenci v komplexu CASA SEAT příchod modelu, který změní vnímání dynamiky elektricky poháněných vozidel. více...

Nová OCTAVIA G-TEC s motorem 1,5 TSI

více...

Akční nabídka na léto od SEATU je tady!

Letní akční nabídka platí pro zákazníky do 31. srpna. více...