Nový VOLKSWAGEN ID.4 je tu!

Nový VOLKSWAGEN ID.4 je tu!

Pozoruhodný a nezaměnitelný to je design nového modelu ID.4

Současně je však také sympatický. Velký podíl na tom má vnější osvětlení, které je neodmyslitelnou součástí konceptu designu elektrického SUV a dodává mu nový emocionální náboj. U elektromobilu hraje světlo mimořádně výzamnou roli, jak vysvětluje Klaus Zyciora, šéfdesignér koncernu VOLKSWAGEN a bývalý šéfdesignér značky VOLKSWAGEN.

Zyciora vytvořil se svým týmem na základě této filozofie nový, nezaměnitelný světelný design pro model ID.4 . Přídí elektrického SUV dominují velké světlomety a propůjčují mu přátelský pohled. Již v sériové verzi používají  pro naprostou většinu funkcí technologii LED. Zadní svítilny jsou kompletně osazeny elektroluminiscenčními diodami a vzájemně propojeny červenou světelnou lištou. Další osvětlovací prvek se nachází v krytech vnějších zpětných zrcátek.

 

SVĚTOVÁ PREMIÉRA NOVÉHO MODELU ID.4 PROBĚHLA 23. ZÁŘÍ 2020

 

High-tech od značky VOLKSWAGEN: IQ.Light. Ještě náročnější zákazníci si mohou na přání objednat IQ.Light se světlomety Matrix LED. Jejich světelné moduly jsou na každé straně složeny z jedenácti jednotlivých diod LED. Tyto zdroje světla lze samostatně vypínat a ztlumovat. Moduly výrazně připomínají lidské oči. Obklopují je dole zploštělé, světelné prstence, které jsou charakteristickým znakem modelů ID, se systémem IQ Light.

Světová novinka: na přání dodávané zadní svítilny LED 3D. V modelu Volkswagen ID.4 nalézají poprvé uplatnění zadní svítilny LED 3D. Jejich koncová světla, vytvářející plochý oblouk, působí mimořádně homogenně a trojrozměrně. Devět plošných světlovodů na každé straně vyzařuje neobvykle sytý odstín červené.

PRVNÍ VOZIDLA ZÁKAZNÍKŮM BUDOU PŘEDÁNA JEŠTĚ V LETOŠNÍM ROCE.

 

CUPRA vstupuje jako první automobilová značka do mistrovství Extreme E

Naváže tak na své sportovní tradice více...

Model ID.3 získal pět hvězd v testu Euro NCAP

Vysoká dílčí hodnocení ve všech typech testů více...

Ve VOLKSWAGENU se slaví! Tichý revolucionář, model K70 slaví padesátiny.

Průkopník s progresivním designem více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!