Nový SEAT Leon získal ocenění AUTOBEST 2021

Nový SEAT Leon získal ocenění AUTOBEST 2021

Porota ankety AUTOBEST tvořená 31 renomovanými novináři, kteří reprezentují názory 31 evropských národů na automobily, zvolila zcela nový SEAT Leon jako nejlepší koupi na evropském automobilovém trhu v roce 2021. Leon přesvědčil porotu jedinečnou kombinací dynamiky, hospodárností a vyspělých technologií v oblastech bezpečnosti a konektivity.

SEAT získal ocenění AUTOBEST již podruhé: v roce 2017 obdržel prestižní titul SEAT Ateca. Navazuje tak na mimořádné úspěchy svých předchůdců. Celkem se prodalo již více než 2,3 milionu těchto vozů všech generací, které utvářely podobu segmentu kompaktních vozů. SEAT Leon je od roku 2014 bestsellerem ve Španělsku a s představením čtvrté generace byl na trhu uveden nejlepší Leon všech dob.

Za úspěchem modelu SEAT Leon stojí investice ve výši 1,1 miliardy eur, která umožnila dosáhnout nové úrovně konektivity, hospodárnosti, dynamiky a bezpečnosti a také připravit výrobní zařízení na výrobu historicky první verze s externě nabíjitelným hybridním systémem nabízeným společně s ostatními druhy pohonu. Nový model byl navržen v Barceloně s cílem udržet si postavení nejen klíčového pilíře produktové řady značky SEAT, ale také vyjimečného vozidla v segmentu. Řidiči získají se zcela novým Leonem vozidlo, které dokonale ladí s jejich životním stylem a potřebami. Na tom se podílí mimo jiné ještě vyšší úroveň konektivity, díky níž se Leon jako první kompletně síťově propojený vůz značky stane opravdovou součástí digitálního života majitele.

SEAT Leon patří mezi nejlepší vozy ve své kategorii také díky výbavě s nejvyspělejšími asistenčními systémy.

Anketa AUTOBEST patří mezi nejprestiznější v Evropě. Organizátoři ji vyhlašují nepřetžitě od jejího založení v roce 2001. Porotu tvoří 31 novinářů, kteří měli na začátku listopadu během finálového kola v Rakousku příležitost uskutečnit zkušební jízdy s modelem SEAT Leon s kompletní řadou nabízených motorů včetně verze s externě nabíjitelným hybridním pohonem.

Značka VOLKSWAGEN zdvojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektromobilů

Volkswagen dodal v loňském roce zákazníkům na celém světě 5,328 milionu vozidel se všemi nabízenými druhy pohonu. více...

CUPRA Formentor se probojoval do ankety Car of the Year 2021

První model CUPRA Formentor je mezi sedmi finalisty. více...

VOLKSWAGEN zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

Pětice nejúspěšnějších modelů: Golf, Tiguan, Passat, Touran a Polo více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail