Nové zcela elektrické SUV ID. 4 přichází na scénu!

Nové zcela elektrické SUV ID. 4 přichází na scénu!

Koncernová značka VOLKSWAGEN zahájila v České republice předprodej na nové elektrické SUV ID. 4 . Na první pohled Vás zaujme sportovní dynamika díky elektromotoru o výkonu 150 kW (204 k). Akumulátory s kapacitou 77 kWh umožňují dojezd až 520 km (WLTP).

Speciální edice ID. 4 1st stojí 1 224 900 Kč, ID. 4 1st Max lze pořídit za 1 473 900 Kč. VOLKSWAGEN má v plánu nabídku postupně rozšiřovat o další varianty.

Zcela nový VOLKSWAGEN ID. 4 pluje na vlně dvou růstových trendů - elektrické mobility s nulovými lokálními emisemi a vozidel kategorie SUV. ID.4 následuje v těsném sledu po velmi úspěšně uvedeném modelu ID.3.

Nové ID. 4 kombinuje ekologický provoz elektromobilu s všestranností SUV. Stejně jako u ID.3 se mohou zákazníci těšit na mimořádně prostorný interiér a pozoruhodnou jízdní dynamiku ve spojení s vynikající úrovní komfortu, k níž přispívá i tichý elektromotor a minimální aerodynamický hluk.

 

Stejně jako v případě modelu ID. 3 nabízí VOLKSWAGEN SUV ID. 4 v předem nakonfigurovaných verzích. První fáze uvedení na trh patří speciálním edicím ID.4 1st a ID. 4 1st Max s velkorysou výbavou.

V obou případech zajišťuje pohon základních kol vzadu uložený elektromotor o výkonu 150 kW(204 k) napájený ze sady akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh. Na jedno nabití lze ujet až 520 km (podle metodiky WLTP). To už samo o sobě předurčuje elektromobily ID. 4 i pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

ID. 4 zrychlí z klidu na 100 km/h. Robustní charakter elektrického SUV umocňují velká kola ve spojení se světlou výškou 210 mm. VOLKSWAGEN ID. 4 nabízí všechny výhody, které zákazníci oceňují na vozech SUV a již na první pohled zaujme svým čistým designem s ladnými křivkami.

Nové elektricky poháněné SUV se bude vyrábět v celkem pěti závodech na třech kontinentech. Výrobu modelu ID. 4 pro evropské trhy zajišťuje závod Cvikov. Letos začne výroba také v čínských továrnách Anting a Fo-šan. Na rok 2022 se plánuje spuštění výroby v závodech Chattanooga (USA) a Emden.

 

ŠKODA AUTO zahájila předprodej elektrického SUV ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ iV nabízí ojedinělou standardní výbavu. více...

Dvě nové verze modelu modelu TOUAREG jsou tady!

Volkswagen činí další krok na své cestě k nulovým emisím více...

Vyjimečná dynamika, výkon 300 koní! To je nový GOLF GTI Clubsport

Nový Golf osmé generace zrychluje tempo. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!