Nová OCTAVIA G-TEC s motorem 1,5 TSI

Nová OCTAVIA G-TEC s motorem 1,5 TSI

Nová OCTAVIA G-TEC nabízí pohon na zemní plyn (CNG), který je šetrný k životnímu prostředí. Dodává se s motorem 1,5 TSI o výkonu 96 kW (130 k)Zemní plyn se uchovává ve třech nádržích, které jsou uloženy na podvozku a mají celkovou kapacitu 17,33 kg. Díky devítilitrové nádrži na benzin nemá OCTAVIA G-TEC problém ani v oblastech s horší dostupností zemního plynu. Nová OCTAVIA G-TEC bude uvedena na evropský trh na podzim letošního roku.

Díky velmi ekologickému spalování zemního plynu motor produkuje při provozu na zemní plyn přibližně o 25% nižší emise CO2 než provedení s benzinovým motorem. Vůz také produkuje mnohem méně oxidů dusíku (NOx) a nevypouští žádné saze. Motor pracuje velmi úsporně, mj. díky proměnnému časování sacích ventilů, které umožňuje chod v takzvaném Millerově spalovacím cyklu. Spotřeba činí 3,4 - 3,6 kg CNG/100 km* v benzinovém režimu.

Vůz využívá benzinový motor pouze v případě, kdy vůz startuje po doplnění zemního plynu, pokud venkovní teplota klesne pod -10 °C  nebo pokud jsou zásoby zemního plynu natolik vyčerpány, že tlak v nádrži klesne pod 11 barů. Charakteristickými znaky vozu OCTAVIA G-TEC jsou specifický vzhled Virtuálního Kokpitu a paketa G-TEC na zádi. Objem zavazadlového prostoru číní 455 l u verze liftback a 495 l u verze kombi.

Již při spalování přírodního zemního plynu motor produkuje při provozu na zemní plyn přibližně o 25% nižší emise CO2 než provedení s benzinovým motorem.

Když se do spalované směsi přimíchá 20% bioplynu, což je momenátlně poměrně běžnou praxí napřílad v Německu, sníží se emise CO2 dokonce o 35 až 40%.

Podrobné informace o nové OCTAVII G-TEC Vám také sdělí náš prodejní tým ve Starém Městě.

Jitka Nesázalová

Vedoucí prodeje nových vozů ŠKODA

 

Radek Hrabinec

Prodejce nových vozů ŠKODA a specialista ŠKODA Handy
 

Patrik Hasa

Prodejce nových vozů ŠKODA

Již nyní můžete objednávat nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake

Poprvé budou k dispozici varianty Arteon eHybrid a Arteon R více...

Čtyři generace modelů SEAT Leon vyprávějí více než 20letý příběh plný inovací

SEAT Leon je s více než dvěma miliony prodanými vozy prvních tří generací pilířem značky více...

Předprodej SUV modelu Tiguan zahájen

Vsaďte na modernizovaný Tiguan. Nejprodávanější SUV v Evropě nyní v novém kabátě. Přijďte si k nám vybrat, již od 689 900 Kč. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!