Konektivita modelu ŠKODA ENYAQ iV

Konektivita modelu ŠKODA ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ iV byl jako první vůz značky ŠKODA od samotného základu vyvíjen jako elektromobil. A protože elektromobilita klade na vlastnictví a provoz vozu nové nároky, stejně jako přináší nové výhody, využívá ENYAQ iV novou vývojovou větev  infotainmentu (MIB), která tato specifika zohledňuje. Služby MOD byly s ohledem na odlišný hardware také vyvinuty zvlášť, a to pod označením MOD4, proto budou některé z nich nabíhat později.

Ze služeb v paketu Infotainment Online budou v první fázi dostupné ty, které zákazníkům poskytují nejnovější informace o dopravě, nehodách, práci na silnici, dopravních zácpách a hustém provozu (Dopravní informace online), umožňují přesnější navigaci díky serverovým prediktivním výpočtům (Výpočet trasy online), usnadňují aktualizaci mapových podkladů, jež se po stažení z internetu nainstalují automaticky, jakmile je vůz online, bez nutnosti zásahu zákazníka (Aktualizace map online), a které zákazníkům zobrazují online informace o dobíjecích stanicích a to včetně ceny, typu konektorů a jejich výkonu, poskytovatele a možných způsobů platby.

Informace o dobíjecích stanicích se zároveň stanou součástí samostatně stojící služby Plánovač cest, která bude spuštěna ve druhém čtvrtletí roku 2021. K dispozici bude všem uživatelům s nainstalovanou aplikací MyŠKODA.

Z paketu Vzdálené služby iV budou od počátku dostupné služby Vzdálené nabíjení, Ovládání klimatizace online a Chytré plánování. Díky nim budou mít zákazníci přístup k aktuálním informacím o nabíjení, včetně možnosti jeho zastavení či započetí, a také budou moci před odjezdem nechat ochladit nebo vyhřát interiér vozu na požadovanou teplotu. Služba Chytré plánování umožní vytvářet plány klimatizace a plány nabíjení, a to prostřednictvím infotainmentu vozu. Až dva plány klimatizace s požadovanou teplotou interiéru bude možné nastavit také pomoci mobilní aplikace MyŠKODA, zatímco plánování nabíjení do ní přibude až následně. Nejprve jako možnost kontroly a editace plánů, které již byly vytvořeny v infotainmentu vozu. Funkce tvorby plánů nabíjení bude do mobilní aplikace MyŠKODA přidána později.

Na scénu přijíždí nový SEAT Ibiza

Svěžím designem nový model přináší ještě více vzrušujících zážitků. více...

Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award

Model SUV CUPRA Formentor obdržel ocenění v kategorii Produktový design. více...

SEAT dodává modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem

SEAT v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail