Éra CUV CUPRA Formentor se představuje

Éra CUV CUPRA Formentor se představuje

Značka CUPRA si jako první model zvolila CUV (Crossover Utility Vehicle) a postavila tak týmy vývojářů a designerů před velkou výzvu. Vozidla tohoto segmentu jsou atraktivní především tím, jak kombinují sportovního ducha kompaktního vozu s prostorností a všestranností SUV, což platí i pro Formentor díky jeho harmonickým proporcím a preciznímu nastavení podvozku.

Model CUPRA Formentor je možné již nyní si rezervovat, první vozy se objeví na konci října. Segment SUV zažil v uplynulých 10 letech obrovský nárust. Vozidla z tohoto segmentu se těší největší oblibě zákazníků díky všestrannosti, vyšší výšce a atraktivnímu designu. Automobilový svět se však neustále rozvíjí a objevuje nové cesty. Ukázkou je rostoucí popularita vozidel kategorie CUV (Crossover Utility Vehicles), která jsou kombinací SUV a kompaktních vozů.

Co je CUV? Je to vůz s prostorností SUV a sportovním duchem kompaktnho vozu. To je i případ CUV CUPRA Formentor, prvního exkluzivního modelu značky.

Volba vydat se na tuto nezávislou cestu s CUV je jasnou deklarac záměru. Klíčové bylo vytvoření ideální fúze komfortu a sportovnosti.

Jedním z hlavních důvodů rostoucího prodeje těchto modelů je požadavek většího vnitřního prostoru a vyšší polohy sedadla, aniž by to bylo na úkor designu a sportovního charakteru. Tým inženýrů na vývoji modelu spolupracoval se dvěma závodními jezdci, kteří vědí o řízení autmobilu všechno. Mattias Ekström a Jordi Gené předával týmu inženýrů své postřehy z testování. Řidiči i jeho spolucestující získávají za jízdy smyslové vjemy také prostřednictvím sériově dodávaných anatomických sedadel, která těsně objímají jejich těla.

První CUV značky CUPRA v číslech

Vnější délka 4 450  mm

Vnější šířka 1 839  mm

Vnější výška 1 511 mm

9 barev

Progresivní řízení s elektrickým posilovačem R-EPS

Nezávislé zavěšení všech kol

Nová ŠKODA Fabia Vás ohromí na první pohled

Fascinující a nespoutaná, přesně taková, jaká má nová ŠKODA Fabia být! více...

Nový Volkswagen Polo již v předprodeji

Nové Polo můžete objednávat již od 346 600 Kč více...

Modelová řada OCTAVIA se ve 4. generaci poprvé rozrostla o verzi Sportline

Novou OCTAVII zakoupíte od 752 000 Kč vč. DPH, od 792 900 Kč pro karosářskou verzi COMBI více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail