Éra CUV CUPRA Formentor se představuje

Éra CUV CUPRA Formentor se představuje

Značka CUPRA si jako první model zvolila CUV (Crossover Utility Vehicle) a postavila tak týmy vývojářů a designerů před velkou výzvu. Vozidla tohoto segmentu jsou atraktivní především tím, jak kombinují sportovního ducha kompaktního vozu s prostorností a všestranností SUV, což platí i pro Formentor díky jeho harmonickým proporcím a preciznímu nastavení podvozku.

Model CUPRA Formentor je možné již nyní si rezervovat, první vozy se objeví na konci října. Segment SUV zažil v uplynulých 10 letech obrovský nárust. Vozidla z tohoto segmentu se těší největší oblibě zákazníků díky všestrannosti, vyšší výšce a atraktivnímu designu. Automobilový svět se však neustále rozvíjí a objevuje nové cesty. Ukázkou je rostoucí popularita vozidel kategorie CUV (Crossover Utility Vehicles), která jsou kombinací SUV a kompaktních vozů.

Co je CUV? Je to vůz s prostorností SUV a sportovním duchem kompaktnho vozu. To je i případ CUV CUPRA Formentor, prvního exkluzivního modelu značky.

Volba vydat se na tuto nezávislou cestu s CUV je jasnou deklarac záměru. Klíčové bylo vytvoření ideální fúze komfortu a sportovnosti.

Jedním z hlavních důvodů rostoucího prodeje těchto modelů je požadavek většího vnitřního prostoru a vyšší polohy sedadla, aniž by to bylo na úkor designu a sportovního charakteru. Tým inženýrů na vývoji modelu spolupracoval se dvěma závodními jezdci, kteří vědí o řízení autmobilu všechno. Mattias Ekström a Jordi Gené předával týmu inženýrů své postřehy z testování. Řidiči i jeho spolucestující získávají za jízdy smyslové vjemy také prostřednictvím sériově dodávaných anatomických sedadel, která těsně objímají jejich těla.

První CUV značky CUPRA v číslech

Vnější délka 4 450  mm

Vnější šířka 1 839  mm

Vnější výška 1 511 mm

9 barev

Progresivní řízení s elektrickým posilovačem R-EPS

Nezávislé zavěšení všech kol

Hlasové ovládání v modelu Golf značka Volkswagen posouvá na vyšší úroveň

Rychlejší spuštění systému, plynulé dotykové ovládání a bezprostřední zpětná vazba více...

Představujeme Vám nové SUV kupé značky Volkswagen, model Taigo.

Volkswagen rozšiřuje svou nabídku v segmentu malých vozů. více...

Nečekejte, až Vám zima zaklepe na dveře a připravte se na ni společně s námi!

Objednejte se ještě dnes na servisní prohlídku do ARAVERU. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail