CUPRA zahajuje výrobu nového modelu Formentor

CUPRA zahajuje výrobu nového modelu Formentor

Značka CUPRA zahájila výrobu nového modelu Formentor. První vozidlo, navržené specificky pro tuto značku, je připraveno vstoupit v měsíci říjnu na trh ve verzi o výkonu 310 k. Od přístího roku bude na výběr široké portfolio až sedmi motorů včetně hybridních verzí s možností vnějšího nabíjení.

CUPRA FORMENTOR bude šestým modelem vyráběným v závodě Martorell. Jeho produkce se tím zvýší o více než 10%. Nový předseda představenstva společnosti SEAT a značky CUPRA Wayne Griffiths vyjádřil důvěru v budoucí vývoj a uvedl, že výroba tohoto vozu i ostatních modelů společnosti v martollském závodě již běží na plnou kapacitu.

Na výrobě prvního exkluzivního modelu CUPRA se podílí celkem 3000 zaměstnanců, kteří jsou na druhé montážní lince závodu rozděleni do tří směn. Zpočátku se bude vyrábět 160 vozů FORMENTOR denně.

Jak Wayne Griffiths zdůraznil, nový FORMENTOR je pro značku CUPRA velkým krokem vpřed.

„Cílem je zdvojnásobit objem prodeje značky CUPRA a vstoupit na nové mezinárodní trhy díky široké nabídce sedmi motorů. Tento vůz navíc navýší objem výroby závodu Martorell o více než 10% a vytíží příslušnou montážní linku na maximum její kapacity. Jsem přesvědčen, že tento model změní budoucnost značky CUPRA“, zdůraznil Wayne Griffiths.

CUPRA navíc zahajuje proces elektrifikace. Před koncem letošního roku uvede na trh první externě nabíjitelné hybridní verze modelu CUPRA Leon. Na začátku roku 2021 bude následovat CUPRA Formentor. Rovněž v příštím roce rozšíří nabídku obou hybridních modelů CUPRA el-Born, první elektromobil značky. CUPRA očekává, že po uvedení kompletní produktové řady na trh bude přispívat k celkovému obratu společnosti SEAT jednou miliardou eur.

FORMENTOR bude nabízen s širokým portfoliem sedmi motorů včetně zážehové varianty o výkonu 31 k. Od roku 2021 bude k dispozici také verze "plug-in hybrid" s celkovým nejvyšším výkonem 245 k a dojezdem cca 50 km v režimu výhradně elektrického pohonu.

ŠKODA AUTO zahájila předprodej elektrického SUV ENYAQ iV

ŠKODA ENYAQ iV nabízí ojedinělou standardní výbavu. více...

Dvě nové verze modelu modelu TOUAREG jsou tady!

Volkswagen činí další krok na své cestě k nulovým emisím více...

Vyjimečná dynamika, výkon 300 koní! To je nový GOLF GTI Clubsport

Nový Golf osmé generace zrychluje tempo. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!