CUPRA vstupuje jako první automobilová značka do mistrovství Extreme E

CUPRA vstupuje jako první automobilová značka do mistrovství Extreme E

Značka CUPRA rozšiřuje své know-how v elektrifikovaném motoristickém sportu, které získala vývojem závodního elektromobilu CUPRA e-Racer, a získané zkušenosti zúročí ve své produktové řadě osobních vozů. Sportovní formát Extreme E vychází z rovnosti pohlaví, takže za každý tým musí nastupovat jeden jezdec, v tomto případě e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström a jedna jezdkyně. CUPRA podporuje jako partner týmu ABT propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnosti. Naváže tak na své sportovní tradice svou účastí ve vzrušujících závodech seriálu Extreme E.

Prestižní značka má v roli nekonvenčního vyzývatele mimořádně úspěšnou závodní historii. V mistrovství Extreme E uplatní CUPRA své rozsáhlé zkušenosti z motoristického sportu v kombinaci s novým přístupem k elektrifikovaným závodům.

Terénní závody Extreme E pro elektricky poháněná SUV se v roce 2021 uskuteční v nejextrémnějších a nejodlehlejších lokalitách na celém světě. Jednotlivé podniky první sezóny přivedou účastníky do různých prostředí od arktického přes poušť, deštný prales a ledovec až po přímořskou oblast. Organizátoři přitom vybírají lokality, které již byly zničeny nebo ovlivněny změnou klimatu.

Extreme E je kombinací dálkové automobilové soutěže a rallyecrossu. Účastníci pojedou po trasách pomocí GPS. Tento sportovní formát je velmi slibný pro vývoj elektromobilů, protože poskytuje cenná data, která umožní optimalizovat osobní elektromobily například v oblastech softwaru a rekuperace.

SEAT investuje více než 30 milionů eur do testování motorů

více...

Výhradně elektricky poháněné SUV ID.4 přijíždí na scénu!

více...

Volkswagen zvýšil investice do budoucích technologií na 73 miliard eur

Investice do digitalizace se zdvojnásobí na 27 miliard eur více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!