CUPRA slaví 3. výročí odhalením modelu Formentor s pětiválcovým srdcem

CUPRA slaví 3. výročí odhalením modelu Formentor s pětiválcovým srdcem

Světová premiéra modelu CUPRA Formentor VZ5 u příležitosti 3.výročí značky CUPRA proběhla 22. 2. 2021. Tento model posouvá limity modelové řady CUPRA Formentor, prvního vozidla vyvinutého exkluzivně pro značku CUPRA, na dosud nevídanou úroveň.

Srdcem vysokovýkonného CUV je pětiválec, který je zdrojem nekompromisní dynamiky. Na trhu jedinečný model CUPRA Formentor VZ5 kromě toho nabídne zákazníkům ještě více sofistikovanosti a exkluzivních zážitků. CUPRA Formentor je dokonalým ztělesněním DNA značky CUPRA. Inovativní design a konstrukce tohoto ikonického modelu zaručuje intuitivní ovládání a nevšední zážitky z dynamické jízdy.

Dynamické proporce modelu umocňují sportovní celkové vzezření spolu s vizuálně zvýrazněnou zádí a dlouhou kapotou, pod níž je uložen pětiválcový motor TSI 2,5 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 390 k (287 kW) a maximální točivý moment 480 N.m Tento motor maximalizuje potěšení z jízdy.

VZ je zkratkou španělského slova Veloz s významem rychlý. Je to tedy výstižné označení pro nejvýkonější verze modelu CUPRA Formentor. Vysokovýkonnému CUV dal název mys Formentor na španělském ostrově Mallorca, který patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší oblasti Baleár.

Interiér vozu vládne moderní a sportovní atmosférou v jedinečném pojetí značky CUPRA. Mezi dominanty interiéru patří volant CUPRA, 12" displej informačního a zábavního systému.

Co se týká pohonu, ikonický přeplňovaný pětiválec TSI pod kapotou poskytuje nevšední komfortní dynamiku za burácejícího zvukového doprovodu.

Motor kombinuje přímé vstřikování benzinu a přeplňování turbodmychadlem. Výsledkem je nejvyšší výkon 390 k (287 kW) mezi 5700 a 7000 min-1.

CUPRA Formentor si odnáší 5hvězdičkové hodnocení z testů bezpečnosti Euro NCAP

Exkluzivní CUV bylo organizací Euro NCAP testováno podle aktuálních, přísnějších kritérií a dosáhlo nejvyššího hodnocení více...

Konektivita modelu ŠKODA ENYAQ iV

více...

Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI "Clubsport 45"

Základem exkluzivního modelu je verze "Clubsport" o výkonu 300 k. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail