CUPRA Formentor si odnáší 5hvězdičkové hodnocení z testů bezpečnosti Euro NCAP

CUPRA Formentor si odnáší 5hvězdičkové hodnocení z testů bezpečnosti Euro NCAP

Model CUPRA Formentor - první vozidlo, které bylo navrženo a vyvinuto exkluzivně pro značku CUPRA - získal od organizace Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. Jedná se o první test vozidla značky CUPRA organizací Euro NCAP, který se stal milníkem samostatné značky CUPRA i z toho důvodu, že letošní testy Euro NCAP probíhaly za přísnějších podmínek než dosud, a dosažení nejvyššího hodnocení tak bylo náročnější.

CUPRA zažívá jako samostatná značka silný růst a první bezpečnostní testy Euro NCAP jsou pro ni velkým krokem do další fáze jejího vývoje. CUPRA Formentor je automobilem, který je připravený na každou situaci.

Vozy CUPRA Formentor čekala celá řada zpřísněných testů včetně nové čelní nárazové zkoušky, při níž dochází ke kolizi jedoucího vozu do pohybující se bariéry. Tento nový test nahradil nárazový test do deformovatelné bariéry s mírným přesazením. Jeho účelem je ještě přesnější hodnocení ochrany cestujících a schopnosti přední části vozu pohlcovat nárazovou energii při tomto druhu kolize.

 

Organizace Euro NCAP aktualizovala také boční nárazové testy. Mezi změny patří zvýšení rychlosti a hmotnosti bariéry při bočním nárazu na straně řidiče. Dalším  zpřísněním požadavků je zavedení testu ochrany cestujících při bočním nárazu na straně spolujezdce. V tomto případě se sleduje také možný kontakt těl řidiče a spolujezdce vpředu. Dosažení maximálního pětihvězdičkového hodnocení je tak náročnější než dosud.

Bezpečnost je jasnou prioritou. Pomyslný ochranný polštář kolem vozidla a jeho cestujících vytvářejí vzájemně spolupracující systémy, mezi něž patří funkce autonomního nouzového brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking), asistent pro změnu jízdního pruhu (Side Assist), asistent pro couvání z prakovacího místa (Exit Assist), asistent pro rozpoznávání značek TSR (Traffic Sign Recognition), asistent pro jízdu v dopravní koloně TJA (Traffic Jam Assist), asistent pro ovládání světlometů (Light Assist) a přednárazový asistent PCA (Pre-Crash Assist).

Model CUPRA Formentor dosáhl vynikajících výsledků ve všech oblastech a za ochranu dospělých cestujících obdržel 93%, za ochranu dětí 88%, za ochranu velmi zranitelných účastníků silničního provozu 68% a za bezpečnostní asistenční systémy 80%.
 

Na scénu přijíždí nový SEAT Ibiza

Svěžím designem nový model přináší ještě více vzrušujících zážitků. více...

Crossover SUV CUPRA Formentor získal ocenění Red Dot Award

Model SUV CUPRA Formentor obdržel ocenění v kategorii Produktový design. více...

SEAT dodává modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem

SEAT v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail