Čtyři generace modelů SEAT Leon vyprávějí více než 20letý příběh plný inovací

Čtyři generace modelů SEAT Leon vyprávějí více než 20letý příběh plný inovací

Každá ze čtyř generací modelu SEAT Leon předběhla svou dobu, přestože si tento vůz zachoval během více než 20leté historie stejnou DNA. Všechny generace byly navrženy, vyvinuty a stvořeny v Barceloně a sdílejí stejný základ. Díky němu se Leon stal pilířem značky a s více než 2 miliony dosud prodanými vozy také legendou, která pokračuje v růstu.

 

1. generace (1999) zažila pozoruhodný debut. První Leon navrhl Giorgetto Giugiaro. SEAT vstoupil s tímto modelem do segmentu kompaktních vozů. Byl to významný krok vpřed v oblastech techniky a kvality. 

2. generace (2005) byla zcela inovativní a vyznačovala se sportovním designem. Walter Da Silva dal druhé generaci do vínku průlomový design. V motoristickém sportu získala druhá generace čtyři tituly mistra světa v hodnoceních konstruktérů a jezdců v mistrovství světa vozů WTCC (World Touring Car Championship), a to v letech 2008 a 2009.

3. generace (2012) se soustředila na styl a kvalitu. Její vzhled byl sofistikovanější. Tato generace modelů je 100% SEAT a každý řidič okamžitě rozpozná, že se jedná právě o již zmíněnou třetí generaci Leonu. K tomu částečně přispívají světlomety LED pro denní svícení. Třetí generace Leonu byla dokonce prvním kompaktním vozem, který používal diody LED pro všechny osvětlovací funkce. Tento model měl velmi kvalitní výbavu od materiálů až po zvuk dveří při otevírání a zavírání, s mimořádným důrazem na interiér.

4. generace (2020) se stala technicky nejvyspělejší. Nový model SEAT Leon byl nevídaný technologický skok. Čtvrtý Leon je prvním kompletně síťově propojeným vozidlem značky, inovace však přináší také v oblastech bezpečnosti a osvětlení. Je s velkým odstupem nejpřitažlivějším i pro nejnáročnější uživatele. Je jednoduše působivý a dokázal překonat třetí generaci Leonu, která je jedním z nejlepších v historii značky SEAT.

Video k dispozici ZDE: https://youtu.be/FCiVdTwvheg

 

Nový VOLKSWAGEN ID.4 je tu!

První elektricky poháněné SUV značky VOLKSWAGEN více...

Čtvrtá generace modelu OCTAVIA se rozrůstá

Octavia je nejprodávanějším vozem na českém trhu více...

Cestou k elektromobilitě s novým ID.3

Nyní i v ARAVERU více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!