Čtyři generace modelů SEAT Leon vyprávějí více než 20letý příběh plný inovací

Čtyři generace modelů SEAT Leon vyprávějí více než 20letý příběh plný inovací

Každá ze čtyř generací modelu SEAT Leon předběhla svou dobu, přestože si tento vůz zachoval během více než 20leté historie stejnou DNA. Všechny generace byly navrženy, vyvinuty a stvořeny v Barceloně a sdílejí stejný základ. Díky němu se Leon stal pilířem značky a s více než 2 miliony dosud prodanými vozy také legendou, která pokračuje v růstu.

 

1. generace (1999) zažila pozoruhodný debut. První Leon navrhl Giorgetto Giugiaro. SEAT vstoupil s tímto modelem do segmentu kompaktních vozů. Byl to významný krok vpřed v oblastech techniky a kvality. 

2. generace (2005) byla zcela inovativní a vyznačovala se sportovním designem. Walter Da Silva dal druhé generaci do vínku průlomový design. V motoristickém sportu získala druhá generace čtyři tituly mistra světa v hodnoceních konstruktérů a jezdců v mistrovství světa vozů WTCC (World Touring Car Championship), a to v letech 2008 a 2009.

3. generace (2012) se soustředila na styl a kvalitu. Její vzhled byl sofistikovanější. Tato generace modelů je 100% SEAT a každý řidič okamžitě rozpozná, že se jedná právě o již zmíněnou třetí generaci Leonu. K tomu částečně přispívají světlomety LED pro denní svícení. Třetí generace Leonu byla dokonce prvním kompaktním vozem, který používal diody LED pro všechny osvětlovací funkce. Tento model měl velmi kvalitní výbavu od materiálů až po zvuk dveří při otevírání a zavírání, s mimořádným důrazem na interiér.

4. generace (2020) se stala technicky nejvyspělejší. Nový model SEAT Leon byl nevídaný technologický skok. Čtvrtý Leon je prvním kompletně síťově propojeným vozidlem značky, inovace však přináší také v oblastech bezpečnosti a osvětlení. Je s velkým odstupem nejpřitažlivějším i pro nejnáročnější uživatele. Je jednoduše působivý a dokázal překonat třetí generaci Leonu, která je jedním z nejlepších v historii značky SEAT.

Video k dispozici ZDE: https://youtu.be/FCiVdTwvheg

 

Již nyní můžete objednávat nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake

Poprvé budou k dispozici varianty Arteon eHybrid a Arteon R více...

Předprodej SUV modelu Tiguan zahájen

Vsaďte na modernizovaný Tiguan. Nejprodávanější SUV v Evropě nyní v novém kabátě. Přijďte si k nám vybrat, již od 689 900 Kč. více...

Rodina ŠKODA OCTAVIA je kompletní

Přijďte si k nám vybrat český bestseller ŠKODA OCTAVIA. Rodina této modelové řady je kompletní a vy tak máte možnost vybírat z široké nabídky. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!