Výroba modelu SEAT Leon ve verzi 1.5. TGI byla zahájena

Výroba modelu SEAT Leon ve verzi 1.5. TGI byla zahájena

Nový SEAT Leon TGI se bude dodávat v karosářských verzích 5dveřový hatchback a Sportstourer v kombinaci s mechanickou převodovkou nebo automatickou převodovkou DSG. Nová verze modelu nabízí širokou nabídku pohonů pro zcela nový SEAT Leon, který zahrnuje motory na benzin (TSI), naftu (TDI), částečně hybridní pohony (eTSI), externě nabíjitelné hybridní pohony (e-HYBRID) a nyní i motor na stlačený zemní plyn (TGI).

SEAT Leon 1.5 TGI 130 k DSG 5D byl navržen a vyvíjen v Braceloně, v sídle společnosti SEAT v Martorellu.

Zcela nový SEAT Leon TGI je vybaven čtyřválcovým motorem TGI 1,5 litru, který dosahuje nejvyššího výkonu 130 k (96 kW) a poskytuje maximální točivý moment 200 N.m.

Zákazníci se tak mohou těšit na vyjímečné zážitky z bezpečné jízdy, které očekávají od vozu značky SEAT bez ohledu na to, jakou technologii používá ke svému pohonu. Kompaktní Leon je vybaven třemi nádržemi na CNG s využitelnou celkovou kapacitou 17,3 kg. Díky tomu dokáže bez doplňování paliva ujet na CNG až 440 km. Pokud by snad došlo k nejhoršímu a nádrže na CNG se vyprázdnily, motor automaticky přepne na spalování benzinu, aby mohl řidič snadno dojet k nejbližší plnicí stanici CNG. Sekundární palivová nádrž pojme 9 litrů benzinu. Doplňování paliva je stejně snadné jako u všech ostatních verzí této modelové řady.

Obecně je známo, že vozidla na CNG snižují emise CO2 o cca 25% oproti ekvivalentní verzi s pohonem na benzin. Technologie TGI nabízí kromě ekologických a daňových výhod také vyjímečně nízké provozní náklady na kilometr, které jsou až o 50% nižší než u porovnatelného modelu na benzin a až o 30% výhodnější než u vozu s pohonem na naftu.

SEAT také podporuje vývoj a dostupnost biometanu z obnovitelných zdrojů, který umožňuje dosáhnout neutrální bilance emisí CO2 vytvářených při používání vozidla. Velmi kvalitní biometan se získává z organického odpadu a může se přidávat ke konvenčnímu zemnímu plynu.

SEAT Leon 1.5. TGI  130 k (96 kW)  - technické údaje 5D DSG:

Motor: 1.5. TGI 130 k (96 kW)

Počet válců:  4 válce/16 ventilů

Zdvihový objem: 1498 cm3

Vrtání x zdvih : 74,5 x 85,9 mm

Kompresní poměr: 12,5:1

Max.točivý moment: 200 N.m.

Nejvyšší rychlost: 203 km/h

Spotřeba zemního plynu: 3,9 - 4,3 kg/100 km

Emise CO2: 107 - 118g/km

CUPRA Formentor si odnáší 5hvězdičkové hodnocení z testů bezpečnosti Euro NCAP

Exkluzivní CUV bylo organizací Euro NCAP testováno podle aktuálních, přísnějších kritérií a dosáhlo nejvyššího hodnocení více...

Konektivita modelu ŠKODA ENYAQ iV

více...

Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI "Clubsport 45"

Základem exkluzivního modelu je verze "Clubsport" o výkonu 300 k. více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail