Automobilový gigant, největší robot v historii SEAT

Automobilový gigant, největší robot v historii SEAT

Největší robot v historii společnosti SEAT rozšiřuje řady dalších více než 2 200 robotů, kteří spolupracují na výrobě nejnovějších modelů společnosti. Nový robot zajišťuje montáž nejtěžších dílů vozidel s milimetrovou přesností. Ve výrobním závodě pracují dva tito roboti - každý z nich má užitečnou hmotnost až 400 kilogramů a jejich software umožňuje prediktivní službu.

Výška více než dva a půl metru a hmotnost tři tuny. To jsou základní parametry nového gigantu ve výrobním závodě Martorell, který již má dva tyto obrovské roboty. V karosárně pracují vedle sebe a doplňují dalších 2200 robotů v celém montážním závodě. Spolupráce robotů a 1700 zaměstnanců umožňuje vyrábět jednu kompletní karoserii každých 68 sekund. Využitím robotů se zjednodušuje část procesu montáže vozidel a zmenšuje se prostorová náročnost montážní linky. Tito roboti zajišťují montáž klíčových částí vozidla, například bočních stěn. Navíc mohou souběžně vykonávat dva pracovní úkony, protože dokážou zvedat těžší předměty a současně zvyšují kvalitu výroby.

Roboti jsou vybaveni softwarem, který umožňuje vzdálený monitoring všech provozních dat, například spotřeby elektromobilů, teploty, točivého momentu a zrychlení. Na základě těchto dat, lze předvídat neočekávané události. Jinými slovy to umožňuje uskutečňovat prediktivní údržbu, která nepřetržitě zajišťuje kvalitu a preciznost.

Hlasové ovládání v modelu Golf značka Volkswagen posouvá na vyšší úroveň

Rychlejší spuštění systému, plynulé dotykové ovládání a bezprostřední zpětná vazba více...

Představujeme Vám nové SUV kupé značky Volkswagen, model Taigo.

Volkswagen rozšiřuje svou nabídku v segmentu malých vozů. více...

Nečekejte, až Vám zima zaklepe na dveře a připravte se na ni společně s námi!

Objednejte se ještě dnes na servisní prohlídku do ARAVERU. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail